{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
İlk Alışverişlerde Hoş Geldin %5 indirimi - e-mail iletişim onayınız gereklidir.
Axess’e özel 6 taksit ve tek seferde yapılan ilk 10.000 TL ve üzeri alışverişinize 1000 TL chip-para!
İşBankası'na 6 taksit. İşCep veya Maximum Mobil'den kampanyaya katılın, tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri ilk alışverişinize 1000 TL MaxiPuan kazanın!
1500 TL ve üzeri alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO
( 0 )

Dolandırıcılığa Dikkat

DİKKATLİ OLUN! DOLANDIRICI WEB SİTELER VE SOSYAL MEDYA SAYFALARI YAYGINLAŞIYOR

Samsonite, uluslararası düzeyde tanınan ve büyük itibara sahip bir markadır. Bu nedenle markamız, marka görüntümüzü kullanarak tüketicilerimizi kandırmayı amaçlayan sahtekârlık girişimlerine sık sık hedef oluyor.


İnternet üzerindeki en yaygın dolandırıcılık türü "phishing" olarak adlandırılır; bu, tüketicilerin kredi kartı gibi hassas bilgilerini girmeye yönlendirildikleri bir tür siber suçtur. Bu tür sahte gönderiler veya web siteleri, ürünlerimizde büyük indirimler veya kaçırılmayacak fırsatlar sunuyormuş gibi görünür, ancak hiçbir zaman ürünleri teslim etmez.


Resmi Samsonite web siteleriyle benzer bir görünüme sahip olan web sitelerine dikkat edin ve dikkatli olun. Tek resmi Samsonite marka web sitesi olan www.samsonite.com.tr, tüketicilerimiz için güvenli ve korumalı bir alışveriş ortamını garanti eder ve sadece bu şekilde devam edecektir. Outlet web sitemiz bulunmamaktadır.


Aynı zamanda resmi Samsonite sayfasına benzer bir görünüme sahip olan sahte Facebook sayfalarına da dikkat edin. Bizim yalnızca bir adet Facebook sayfamız bulunmakta www.facebook.com/SamsoniteTurkey ve buradan satış yapmamaktayız. Sahte sayfaları ve sahte Facebook sayfalarını kaldırmak ve engellemek için Meta ile işbirliği yapıyoruz, ancak çevrimiçi alışveriş yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sahte sayfalar genellikle resmi web sitemizin görünümüne sahip olabilir ve bazı ticari markalarımızı ve ürünlerimizi gösterebilir, ancak gerçek değillerdir. Sizlerin bilgilerini alıp, ödeme esnasında yüksek miktar çekip, sonrasında ürün göndermeyecektir.


YALANCI/SAHTE SAYFA NASIL BİLDİRİLİR:

Facebook sayfasına gidin ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın

"Sayfayı şikayet et" seçeneğini seçin

"Sahte sayfalar ve Sahte sayfalar"ı seçin

"Başka bir işletmeyi taklit ediyor"u seçin

Samsonite yazın ve gerçek sayfamızı (mavi tik ile işaretlenmiştir) seçin

Samsonite düzenli olarak sahte web sitelerini kaldırmak ve engellemek için ilgili makamlarla işbirliği yapmaktadır. Ancak ne yazık ki bunları tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir ve çevrimiçi alışveriş yaparken dikkatli olmanızı öneririz.

Bu sahtekârlık düzenine yakalandıysanız veya sahte bir web sitesi ile karşılaştıysanız, yetkililere derhal bilgi vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

DOLANDIRICI GİRİŞİMLERİNDEN KAÇINMA İPUÇLARI ve HİLELERİ

Web sitesinin URL'sini kontrol edin. Sahte bağlantılar, gereksiz kelimeleri (örneğin, indirim gibi) veya küçük yazım hatalarını kullanarak web sitesinin URL'sini taklit ederler. Ayrıca web sitesinin herhangi bir iletişim bilgisi içerip içermediğini kontrol edebilirsiniz. Bu açıkça görüntülenmiyorsa, şüpheli bir web sitesi olabileceğine dikkat edin. Eğer resmi bir Samsonite web sitesinde olduğunuzdan emin değilseniz, bize danışabilirsiniz. Telefon: 0212 692 23 00
Sosyal medyada her zaman hesabın doğrulandığını kontrol edin. Bu, Samsonite'in sosyal medya hesapları için mavi tik rozeti ile kolayca görülebilir. Ayrıca sosyal medya gönderilerinde dikkat çeken ve çok ucuz fiyatlara dikkat edin. Eğer piyasanın çok altında görünüyorsa, muhtemelen gerçek değildir.
İnternet sitesinin gerçek olmayan reklamlarından kaçının. Web sitesi birçok reklam açıyorsa ve sizi hızlıca bir indirim sona ermeden bir şey satın almaya çağırıyorsa, dikkat edin. Eğer bu pop-up'lar hızla oturum açma bilgilerini (şifreler gibi) veya hatta kredi kartı bilgilerinizi girmenizi istiyorsa, muhtemelen bir dolandırıcı web sitesinde bulunuyorsunuz demektir.
Web sitesinde hangi ödeme yöntemleri bulunuyor? Eğer web sitesinde gösterilen tek ödeme seçeneği banka transferi ise, şüpheler artmalıdır. Genellikle doğrulanmış bir web sitesi, güvendiğiniz çok sayıda ödeme yöntemi sunar, bu yöntemler çoğu zaman iyi bir şekilde gösterilir ve çoğu zaman yalnızca banka transferleri bunlardan biri değildir.
Yanlış yazım veya dilbilgisi hatalarına bakın. Sahte web siteleri markanın doğrulanmış web sitesinin çok benzer olduğu ve bazı yazılardaki tutarsızlıkları fark edebilirsiniz. Bu, web sitesinin hızlı bir şekilde ve kolayca kar elde etmek amacıyla kurulmuş olabileceği anlamına gelebilir.