{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
İlk Alışverişlerde Hoş Geldin %5 indirimi - e-mail iletişim onayınız gereklidir.
Axess’e özel 6 taksit ve tek seferde yapılan ilk 10.000 TL ve üzeri alışverişinize 1000 TL chip-para!
İşBankası'na 6 taksit. İşCep veya Maximum Mobil'den kampanyaya katılın, tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri ilk alışverişinize 1000 TL MaxiPuan kazanın!
1500 TL ve üzeri alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO
( 0 )

Garanti Politikası

GARANTİ POLİTİKALARI

Samsonite ürünleri, güvendiğiniz seyahat ürünlerinin sıkı standartlara uygun olmasını sağlamak için titizlikle test edilir. Sonuç olarak, Samsonite ürünü ("Ürün") ile ilgili bir sorun ortaya çıkarsa ve sorun maddi ve işçilikteki üretim kusurlarından kaynaklanıyorsa Samsonite kendi takdirine bağlı olarak, ürünü garanti koşullarına ve prosedürlerine uygun olarak düzeltip değiştirecektir. Burada verilen garanti, yalnızca ürünün ilk alıcı veya hediye alıcısı için geçerlidir. Garanti süresi ürünün garanti kartı ve / veya web sitemizdeki ürün özellikleri listesinde belirtilmiştir.

Bu garanti yalnızca imalat hatalarını kapsar ve yanlış kullanım (örneğin, alışılmamış eşyaların taşınması gibi), ihmal, kazalar, aşınma, aşırı sıcaklığa maruz kalma, çözücüler, asitler, su, normal aşınma ve yıpranma veya nakliye hasarından kaynaklanan hasarları kapsamaz (havayolları kaynaklı hasarlar). Garanti kapsamında olan ürünlerin bakım ve onarımları yalnızca Samsonite yetkili servisleri ("Hizmet Merkezi") tarafından yapılmalıdır. Yetkili servis dışında yapılan hatalı veya yanlış yapılan bakım veya onarımlar, ürün garantisini geçersiz kılar. Bakım veya onarım gereken ürünlerin doğrudan Samsonite merkezine gönderilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlerin onarım/bakımlarında gecikmeler, ürün takibi sorunu gibi durumlar yaşanabilir. Samsonite garantisi dünyanın her yerinde geçerlidir ve garanti kapsamında olan tüm ürünler Samsonite yetkili servislerinde tamir ettirilebilir. Ürün bakım ve onarımları için gönderilecek ürünler için yapılacak ekstra masraflar ya da diğer tüm harcamalar müşterilerimize aittir. Samsonite bu harcamalardan sorumlu değildir.

Samsonite Yetkili Servislerinden garanti kapsamında hizmet alabilmek için, ürün satın alma esnasında size verilen “Garanti Belgesi”nin tam olarak doldurulmuş olması ve satın aldığınıza dair orijinal faturanızın olması gerekmektedir.  Gereken evraklarla beraber Yetkili Servise iletilen ürünler yetkililer tarafından garantisi kapsamında olup olmadığına dair incelemeye alınacaktır. Garanti kapsamında olan ürünler, onarım sürecinden geçirilir ve ürün değişimi yapılmaz.

Tesadüfi ve kullanım hatası sonucu ortaya çıkan zararlar açıkça reddedilir. Samsonite Yetkili Servisleri dışındaki herhangi bir kişi/yer tarafından yapılan işe atfedilen işçi ücretleri ve hasarlar bu garanti kapsamına girmez. İşbu Yasanın izin verdiği ölçüde, zımni garantiler hariçtir. Burada verilen garanti, ürünün değeri ile sınırlıdır. Üretim özellikleri haber verilmeksizin değiştirilebilir. Ürün kilitleri, yalnızca yanlışlıkla açılmasını önlemek için tasarlanmıştır ve ürünün veya içeriğinin, havai hattan hırsızlık girişimlerine karşı kırılmalara ve havaalanı personeline veya devlet makamlarınca yapılan kırılmalara veya girişlere engel olmayı şart koşmaz. Ürününüz taşınma ve nakliye sırasında hasar görmüşse, ulaşım sağladığınız havayolu, karayolu, denizyolu ve/veya demiryolu firmalarının ilgili ofislerinde “Hasar Tespit Tutanağı” tutulması ve bu tutanakla Yetkili Servis Noktalarına başvurmanız halinde tamir edilemeyen ve karşılanamayan hasarlarınızı sigorta şirketinden tanzim etmeniz mümkündür.

Bu garanti, size belirli yasal haklar tanımak içindir. Burada açıklanan haklara ek olarak, zımni garantilerin, tesadüfi ve kullanım hatası olarak ortaya çıkan hasarların hariç tutulması veya uygulanması ile ilgili olarak eyaletten ülkeye veya ülkeden ülkeye değişen başka haklara da sahip olabilirsiniz, bunlar onarım ve değişim hakkına sahiptir. Bu garanti kapsamında özellikle sınırlanan veya hariç tutulan hükümler sizin için geçerli olmayabilir.

VALİZ, ÇANTA, CÜZDAN, EVRAK ÇANTASI VE SEYAHAT AKSESUARLARI KULLANIM KILAVUZU

Ürünün temizliğini nemli bir bez ile yapınız. Aseton, benzin, alkol vb. kimyasal temizleyicileri kullanmayınız.

Ürününüzün ıslanmamasına özen gösteriniz. Buna rağmen ürün ıslanırsa radyatör, soba gibi ısı yayan cihazların üzerine koymayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Kullanmadığınız çantalarınızı ve deri ürünlerinizi muhafaza ettiğiniz ortamın nemli olmamasına özen gösteriniz.

Dizüstü bilgisayar çantası dışındaki hiçbir çantada dizüstü bilgisayarı taşımayınız.

Cüzdanların orijinal formu bozulduğu için  pantolonun arka cebinde taşınmaması tavsiye edilir.

Valizinizin tekerlekleri, kilit ve çekçek mekanizmasında kesinlikle harici yağ kullanmayınız, bu ürüne hasar verdiği gibi taşıdığınız eşyanıza da zarar verebilir.

Ürününüz eğer TSA kilit sistemine sahip ise ilave bir anahtarı mevcut değildir. Üzerinde görebileceğiniz kilit sisteminin anahtarları tüm Dünya Havalimanlar'ında Gümrük Muhafaza Yetkililerinde mevcuttur.

Havalimanları güvenlik yetkilileri TSA kilit sistemi bulunmayan ve kontrol edilmek istenen valizleri eğer kilitleri açılmaz ise kırılma yoluyla açıp kontrol etme yetkisine sahiptir. TSA kilit sistemi bulunan valizlerin kilitleri kontrol noktalarında bu anahtarlarla açılır ve ürününüze zarar verilmez.

Ürününüze renk, boya verebilecek ürünlerle temasından kaçınınız.  Ürününüz orijinal rengini kaybedebilir.

Hasar gören ürünlerinizi yetkili servis merkezi dışında tamir ettirmeniz durumunda garanti kapsamı dışında kalacaktır. Yetkili servis noktalarını öğrenmek için satış noktalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ürünlerinizi kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamayınız.

Ürünlerinizle birlikte seyahatinizde parfüm, şampuan, makyaj malzemesi gibi sıvı maddeler taşıyorsanız bunları kilitli sıvı poşetlerinde muhafaza etmeniz gerekmektedir, aksi takdirde dökülmesi durumunda ürününüze zarar verebilir.

Bir önceki seyahatinize ait uçuş yolculuk bilgisi yapışkan etiketlerinin uzun süre bekletilmeden sökülmesi tavsiye edilir. Sökülmeyen eski uçuş seyahat bilgisi etiketleri valizleriniz bir sonraki seyahatinizde yükleme sırasında karışmasına neden olabileceği gibi, uzun süre geçtikten sonra sökülen bu etiketler üründe iz bırakarak malzemesine zarar verebilir.

Çanta ve valizlerinizin fermuarlarını uzun süre sorunsuz olarak kullanabilmek için kapasitesinden fazla ürün yerleştirmeyin.

Kilitler ürünün kazara açılmasını önler fakat çalınmasına veya içindekilerin kaybolmasına karşı önleyici bir unsur oluşturmazlar.

Garanti Şartları

Garanti; ürünlerin garanti kartında belirtilen süre içerisinde, üründen kaynaklanan malzeme ve işçilik hatalarını kapsamaktadır.

Garanti; ürünlerin alışılmadık/sıradışı taşınması, bakımsızlık, kaza, yıpranma, aşırı sıcak/soğuğa, solventlere, asitlere, suya maruz kalmış olması, doğal aşınma ve yırtık veya seyahat şirketlerinin taşıması sonucu (örneğin havayolu) ortaya çıkan zararları kesinlikle kapsamaz.

Ürünün Yetkili Samsonite Servis Departmanı dışında uygun olmayan bir yerde bakım/onarım veya tamirinin yanlış/hatalı yaptırılmış olması ürünün garantisini geçersiz kılmaktadır.

İade/Değişim/Tamir Şartları

Uluslararası garantiden doğan servis hakkının kullanılabilmesi için garanti kartının uygun şekilde doldurulmuş olması ve orjinal faturanın bulunması gerekir. Tamiri yapılmış olup iki (2) ay içerisinde teslim alınmayan ürünlerden Samsonite Seyahat Ürünleri sorumlu değildir. 54 No'lu KDV Genel Tebliğ ve 4077 Tüketici Koruma Kanunun esaslarına göre faturası, kasa fişi veya hediye kartı ibraz edilmeyen ürünler değiştirilmemekte veya iade alınmamaktadır.  4077 Tüketici Kanunun uyarınca, para iadesi veya malın değiştirilmesi zorunluluğu sadece ayıplı ürünler için zorunlu tutulmuştur. Kullanılmamış ürün değişim süresi fatura tarihinden itibaren 30 gündür.  Yukarıda belirtilen hususlar ile ilgili doğabilecek şikayetlerden firmamız sorumlu değildir.

Havayolu Sigorta Prosedürleri

İlgili havalimanının varış noktasında teslim aldığınız Samsonite ürününüzü mutlaka kontrol ediniz. Taşıma esnasında ürününüze hasar verilmiş ise ilgili havayolu şirketinden bunun tespitinin yaptırılmış ve hasar raporunun (damage report) hazırlatılmış olması gerekir. Bu rapor ile Samsonite müşteri hizmetlerine başvurulmalıdır. Samsonite hasar gören ürünü ve havayolunda tutulmuş hasar raporunu inceleyerek i) ürün tamir edilemiyorsa tamir edilemez raporu ve ürünün mevcut perakende fiyatını belirten yazıyı ii) tamiri mümkünse de tamir ücretini gösteren yazıyı hazırlar ve müşterisine teslim eder. Müşteri bu resmi yazı ile birlikte hasarının tazmini için ilgili havayolu şirketine müracaat etmelidir. Yukarıda belirtilen hasar raporu olmadan Samsonite müşteri hizmetlerinin fiyat içeren resmi bir yazıyı hazırlaması mümkün değildir. Başvuru ilgili havayoluna şahsen yapılmalıdır.