{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
İlk Alışverişlerde Hoş Geldin %5 indirimi - e-mail iletişim onayınız gereklidir.
Axess’e özel 6 taksit ve tek seferde yapılan ilk 10.000 TL ve üzeri alışverişinize 1000 TL chip-para!
İşBankası'na 6 taksit. İşCep veya Maximum Mobil'den kampanyaya katılın, tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri ilk alışverişinize 1000 TL MaxiPuan kazanın!
1500 TL ve üzeri alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO
( 0 )

Kişisel Verilerin Korunması

Unvanı : Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş
Adresi : Yeşilköy mah. Atatürk cad. IDTM Blokları A2 Blok No:10 K:5 No:209 Yeşilköy-Bakırköy/İstanbul - Türkiye
Telefonu : (0212) 692 23 00
E-posta adresi : muhasebe@samsonite.com
Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) : samsonite@hs01.kep.tr

Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş olarak, hizmetin yürütümü amacıyla 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu sınırları ve kuralları içerisinde ilgili taraflarımızın verilerine sahip olmaktayız.
Özellikle kişisel verilerinizin güvenliğini göz önünde bulundurarak, özel hayatın gizliliği, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği sizleri aydınlatmak istiyoruz.
Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami gayreti ve hassasiyeti göstermekteyiz. Mevzuat gereği veri sorumlusu sıfatıyla, hizmet ilişkimiz kapsamında edinilen her türlü özel ve genel kişisel veriler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak aşağıda detayları belirtilen şekilde ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve mevzuatta belirtilen diğer usul ve esaslara göre işlenecektir.


Kişisel verileri işlemeye ilişkin ilkelerimiz


Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş olarak;
a) Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun işlemeyi,
b) Doğru ve güncelliği sağlama gayretinde olmayı,
c) Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenmeyi,
ç) İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olmayı,
d) İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmeyi ilke edindik.

Hangi Verilerinizi Topluyoruz? Verileri Toplama Amacımız Nedir?


Kişisel veriler, kişisel olarak sizi tanımlayan veya doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinizin belirlenmesinde kullanılabilecek her türlü bilgidir. Samsonite mağaza ve ürünlerini kullanımınız aracılığıyla Şirket birimleri, şubeleri, mağazaları, ofisleri, internet sitesi, çağrı merkezi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar veya Samsonite temsilcileriyle yaptığınız etkileşimler sırasında kişisel verilerinizi toplayabiliriz.
Sizden topladığımız kişisel veri kategorileri, bizimle olan etkileşiminizin niteliğine veya kullandığınız Samsonite Hizmetlerine bağlıdır. Toplanan kişisel veriler aşağıdakilerinden birini yada bir kaçını içerebilir:

Toplanan Kişisel Verileriniz;


Kimlik ve İletişim Verileri; 

Adınız, soyadınız, posta adresiniz, telefon numaranız, faks numaranız, e-posta adresiniz ve diğer benzer veriler ve tanımlayıcılar dahil olmak üzere kişisel ve/veya iş iletişim bilgilerinizi toplayabiliriz.

Ödeme ve Sipariş Verileri ; 

Fatura işlemleri için gerekli olan veriler, web sitesinde gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemlerinde kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere ödemelerin işlenmesi ve sahteciliğin önlenmesi için gerekli bilgileri toplarız.

Hesap Verileri; 

Samsonite hizmetlerini nasıl satın aldığınız veya Samsonite hizmetlerine nasıl kaydolduğunuz, işlem, faturalama ve destek geçmişiniz, kullandığınız Samsonite hizmetleri ve oluşturduğunuz hesaba ilişkin diğer unsurlar hakkında bilgiler toplarız.
Güvenlik Kimlik Bilgileri; Kullanıcı kimliklerini, parolalarını, parola ipuçlarını ve kimlik doğrulaması ve Samsonite hesaplarına erişim için gerekli benzer güvenlik bilgilerini toplarız.
Demografik Veriler; Ülke, cinsiyet, yaş, uyruk gibi belirli demografik verileri toplayabilir veya üçüncü taraflardan edinebiliriz.
Tercihler; Samsonite hizmetleri ile ilişkili tercihleriniz ve ilgi alanlarınız ve bizden iletişimleri nasıl almak istediğiniz hakkında bilgi toplarız.


Sosyal Medya Verileri ; 

Sosyal ağlarınızla bilgi paylaşmanıza ve çeşitli sosyal medya sitelerinde bizimle etkileşim kurmanıza olanak tanıyan sosyal medya özellikleri nedeniyle toplanan veriler.

Konum Verileri; 

Konum tabanlı hizmetleri etkinleştirdiğinizde veya ürün kaydı sırasında ya da web sitemizle etkileşim kurarken konumla ilgili bilgileri sağlamayı seçtiğinizde konum belirleme verilerini toplayabiliriz.
Diğer Benzersiz Tanımlama Bilgileri ; Sizinle eşleşen ürün seri numaraları, hizmet merkezlerimiz, yardım masası veya diğer müşteri destek kanalları ile çevrimiçi olarak, telefon veya posta aracılığıyla şahsen etkileşim kurduğunuzda sağladığınız bilgiler, müşteri anketlerine veya yarışmalarına verdiğiniz yanıtlar veya Samsonite hizmetlerinin sunumunu kolaylaştırabilmemiz ve sorularınıza yanıt verebilmemiz için tarafımıza sağladığınız ek bilgiler, sizden topladığımız diğer benzersiz tanımlama bilgilerine örnek olarak verilebilir.

Samsonite Garanti Hizmetleri Kapsamında Veri Toplama ; 

Samsonite ürünlerinin garanti koşullarını karşılamak ve operasyonel süreci yürütmek için ek ürün veri türleri toplayabilir.
Web Sitesi Tarama Verileri ; Samsonite web sitelerine, uygulamalarına ziyaretleriniz ve bu web sitelerinde veya uygulamalarda gerçekleştirdiğiniz işlemler hakkında bilgi toplarız. Bu bilgilerin bir kısmı çerezler, web işaretçileri, gömülü web bağlantıları ve benzer teknolojilerle toplanır. Daha fazla bilgi almak için bkz. Çerez Kullanımı.
Anonim veya Birleştirilmiş Veriler ; Anketlere anonim cevaplar veya Samsonite hizmetlerimiz hakkında anonim veya birleştirilmiş bilgiler toplarız. İşlemlerimiz sırasında bazı durumlarda verilerinizin mevcut teknolojiyle kullanılması yoluyla kimliğinizin belirlenmesi olasılığını ortadan kaldırmak amacıyla bir kimliksizleştirme veya takma ad oluşturma süreci uygularız.


Üçüncü Taraf Kaynaklardan Alınan Bilgiler:


Veri Madencileri, sosyal medya ağları ve reklam ağları ; Ticari olarak sunulan ad, adres, e-posta adresi, tercihler, ilgi alanları gibi veriler ve belirli demografik veriler. Örneğin, sosyal medya hesaplarında oturumlar açarak uygulamalarımıza eriştiğinizde (ör. Facebook veya diğer sosyal medya kimlik bilgilerinizi kullanarak uygulamalarımızda oturum açtığınızda) kişisel veriler toplanabilir. Aldığımız temel bilgiler, sosyal ağ hesabınızın gizlilik ayarlarına bağlı olabilir.
Samsonite İş Ortakları ; Bir Samsonite iş ortağından Samsonite hizmetlerini satın aldığınızda bu iş ortağından satın alımınız hakkında belirli bilgiler alabiliriz. 


Samsonite Kurumsal Müşterileri ; 

Belirli Samsonite Hizmetlerini kurumsal düzeyde sağlamak için iş iletişim verileriniz, işletmeniz veya kuruluşunuz dahilinde belirlenmiş bir birim tarafından Samsonite’a sağlanabilir.
Veri doğruluğu ve size daha iyi kişiselleştirilmiş hizmetler, içerik, pazarlama ve reklamlar sunarak üstün bir müşteri deneyimi sağlamak amacıyla bazı durumlarda, yukarıda özetlenen farklı kaynaklardan topladığımız bilgileri doğrudan sizden aldığımız bilgilerle ilişkilendirir veya birleştiririz.
Gerekli olan durumlarda sosyal sorumluluk programımızın bir parçası olarak ve yasal yükümlülüklerimiz doğrultusunda ticari iletişim verilerinizle ilgili durum tespiti denetimleri gerçekleştirmek için bilgi ediniriz.


Veri Sağlamamayı Seçerseniz:


Talep ettiğimiz kişisel verileri paylaşmak zorunda değilsiniz, ancak bilgileri paylaşmamayı tercih ederseniz bazı durumlarda Samsonite Hizmetlerini ve belirli özelleştirilmiş hizmetleri sağlayamayabiliriz veya sorularınıza etkili bir şekilde yanıt veremeyebiliriz, bu ve benzeri konularda iletişim yöntemleri ile taleplerinizi iletmenizi rica edeceğiz.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 5 ve 6. Maddelerinde belirtilen veri işleme şartları doğrultusunda iş ilişkilerimiz kapsamında, tüm ilgili tarafların verilerini tabi olunan yasal mevzuatlar ve iş süreçlerimizin devamlılığı, hakkın tesisi, korunması, kullanılması, sözleşmesel yükümlülüklerimizi yerine getirmek, operasyonları yürütmek ve aşağıda belirtilen diğer amaçlar dahilinde verilerinizi toplamaktayız;

İş Faaliyetleri Amaçları İle; 

Ticari alışveriş ve faturalandırma işlemlerinin yerine getirilmesi başta olmak üzere; Samsonite tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve Samsonite tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, Samsonite ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması, Samsonite tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek önerilmesi ve tanıtılması ile üyelik, satış, reklam, iletişim, promosyon, pazarlama ve mağaza kart işlemleri ve bunlara ilişkin bilgilendirme ve uygulamalarının gerçekleştirilmesi, müşterilerimize özel satış ve pazarlama faaliyetlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesi, müşteri hizmetlerinin ve ilişkilerinin yürütülmesi ve icrası, Samsonite tarafından sunulan ürün ve hizmetler ile Şirketimizin ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan üçüncü kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini, Şirketimiz tarafından yürütülen iletişime yönelik idari operasyonlar, Şirketimize ait lokasyonların fiziksel güvenliğini ve denetimini sağlamak, müşterileri değerlendirme/şikayet yönetimi süreçleri, itibar araştırma süreçleri, etkinlik yönetimi, hukuki uyum süreci, denetim, mali işler v.b., hukuksal süreçlerin takibi ve mevzuattan doğan hakların tesisi, kullanılması ve korunması, satış sonrası destek hizmetleri ile yükümlülüklerinin, kurumsal iletişim faaliyetlerinin yönetimi, Şirket faaliyetlerinin Şirket prosedürleri veya ilgili mevzuata uygun olarak yürütülmesinin temini, İş sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinin planlanması veya icrası, Kurumsal sürdürülebilirlik, kurumsal yönetim, stratejik planlama ve bilgi güvenliği süreçlerinin planlanması, denetimi ve icrası, iş ortağımız olan diğer şirketler, bayileri veya tedarikçilerle yürütülen işlerin icrası ve ilişkilerin yönetimi, kurumsal raporlama ve yönetim, personel eğitimi ve kalite güvence uygulamaları (müşteri destek hizmetlerimize gelen çağrıların izlenmesini veya kaydedilmesini de içerebilir) dahil olmak üzere olağan iş faaliyetlerinin yürütülmesi amacı ile verileriniz işlenmektedir.


Müşteri Desteği ve Memnuniyeti Amacı İle; 

Kapsamlı müşteri desteği, ilginizi çekebilecek ürünler, hizmetler, abonelikler ve özellikler sağlamak, size sorunsuz bir müşteri deneyimi sunmak, size göre uyarlanmış bir deneyim sunmak, aldığınız Samsonite Hizmetlerini ve iletişimlerini kişiselleştirmek ve Samsonite Hizmetlerini kullanımınıza göre öneriler oluşturmak amaçları ile işlemekteyiz.
İşlem Desteği Verilmesi Amacı ile; İşlemlerin ve ürünlerimiz veya hizmetlerimiz ile ilgili siparişlerin tamamlanması, hesabınızın yönetimi, ödemelerin işlenmesi, nakliyelerin ve teslimatların düzenlenmesi, onarım ve iade işlemlerinin kolaylaştırılması amaçları ile işlenir ve iletişim sağlanır.
İletişimin Sağlanması ve İdari Amaçlar İle; Sizinle Samsonite Hizmetleri hakkında bilgiler vermek için iletişim kurarız, bununla beraber sorularınıza veya taleplerinize yanıt vermek, hizmet tamamlanmasıyla veya garantiyle ilgili iletişimler, güvenlik amaçlı geri çağırma bildirimleri, kanunen gerekli iletişimler gibi nedenler dolayısıyla verileriniz işlenmektedir.
Güvenlik Amacı ile; Web sitelerimizin, ürünlerimizin, özelliklerimizin ve hizmetlerimizin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak ve güvenlik tehditlerini, sahtecilik faaliyetlerini veya bilgilerinizi tehlikeye atabilecek diğer suç veya kötü amaçlı faaliyetleri önlemek amaçları ile verilerinizi işlemekteyiz. Bizimle etkileşim kurduğunuzda kişisel verilerinize erişim izni vermeden önce parola ve kullanıcı kimliği istenmesi gibi kimliğinizin doğrulamasına ilişkin makul önlemler de alırız. Ayrıca tesislerimizi korumak amacıyla CCTV (Kapalı Devre Kamera Sistemi) gibi ek güvenlik önlemleri de alabiliriz.

Araştırma Ve Yenilik Amaçları İle; 

Araştırma ve geliştirme araçlarını kullanarak ve veri analizi etkinliklerini bir araya getirerek yeni ürünler, özellikler ve hizmetler geliştirmek amacı ile verileriniz işlenmektedir.
Reklam; Samsonite Hizmetleri ve diğer seçili iş ortağı web siteleri hakkında (Gizlilik Tercihleriniz uyarınca) kişiselleştirilmiş tanıtım teklifleri sunarız (örneğin, Samsonite sitesinde görüntülediğiniz bir ürüne ilişkin bir iş ortağı sitesinde reklam görebilirsiniz). Ayrıca ilginizi çekebilecek reklamları sunmak amacıyla bazı bilgilerinizi seçili iş ortakları, pazarlama hizmeti sağlayıcıları ve dijital pazarlama ağlarıyla paylaşabiliriz. Daha fazla bilgi almak için bkz. Çerez Kullanımı.
Yasalara Uygunluk ; Hizmetlerimizi ve ürünlerimizi uygun şekilde işletmek, kendimizi, kullanıcılarımızı ve müşterilerimizi korumak ve her türlü müşteri anlaşmazlığını çözüme kavuşturmak için geçerli yasalara, yönetmeliklere, mahkeme emirlerine, hükümet ve emniyet yetkililerinin taleplerine cevap vermek amaçları ile verileriniz işlenmektedir.
Yukarıda belirtilen amaçlara ek olarak; Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi, Finans Ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini gibi amaçlar dahilinde de kişisel verileriniz işlenmektedir. 


Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz yukarıda belirtilen amaçlarla, Kanun’da öngörülen temel ilkelere uygun ve Kanun’un 5. maddesinde belirtilen kanunlarda öngörülmesi, fiili imkansızlık, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğü, sözleşmenin kurulması ve ifası, veri sorumlusu olarak meşru menfaatimiz, hakkın tesisi, kullanılması ve korunması, alenileştirme ve açık rıza ile otomatik veya otomatik olmayan yollarla şirketimiz ve şirketimiz adına hizmet veren sağlayıcılarca her türlü hizmet noktalarından doğrudan Şirket birimlerimiz, şubeler, mağazalar, ofisler vasıtasıyla etkileşimlerle, bize ulaştığınız iletişim kanalları ile ( telefon, mail, faks, sosyal medya, çağrı merkezi, web, anket, abone işlemleri v.b), Otomatik teknolojiler veya etkileşimler ile (bknz Çerez Politikası ), üçüncü taraflar veya halka açık kaynaklar vasıtasıyla ( distribütörlerimiz ve satıcılarımız dahil ürünlerin ve servislerin sağlanmasına yardım eden çeşitli üçüncü taraflardan), resmi kurumlardan, uygulamalarımızdan ve destek hizmetleri alınan iş ortaklarından, kapalı devre kayıt sistemlerinden toplanmaktadır.


Bununla beraber, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Vergi Mevzuatlarındaki yükümlülükler ve diğer ilişkili sair mevzuatlar gereğince kişisel verileriniz, hizmetin yürütümü, faaliyetlerimizle ilgili hizmetlerin verilebilmesi ve devamlılığı, sözleşme kapsamındaki hizmetlerin kaliteli ve doğru olarak sunumu ve hizmet kalitesinin ölçülmesi ve artırılması, tüketim ve kullanım alışkanlıklarınızın tespiti ve iyileştirilmesi, hizmetler hakkında bilgi verilebilmesi, duyuru ve uyarıların iletilmesi, bilgi araştırmaları, Şirketimizin stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması, müşteri hizmetleri, planlama, istatistik, müşteri memnuniyeti çalışmaları, şirketimizin kamu kurumlarınca talep edilen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uygun olarak yürütülecek iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla otomatik olan ya da olmayan yöntemlerle, veri işleme amacı geçerli olduğu sürece işlenebilecektir.


İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçlar ile Aktarılabileceği


Kişisel Verilerinizi gizli tutarız. Kişisel Verilerinizi başkalarına satmayız, kiralamayız veya onları takas etmeyiz. İzniniz olmadığı sürece, veri sunduğunuz noktalarda tanımladığımız veya hakim bir sözleşmede açıklanan şahıslar ile ilgisi olmayan şekillerde Kişisel Verilerinizi kullanmayız veya paylaşmayız.
Toplanan kişisel verileriniz, Aydınlatma Metninde belirtilen amaçlarla ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında aktarılmasını gerektiren sebeplere bağlı ve bu sebeplerle sınırlı olarak;
Ticari faaliyetlerimizin belirli unsurlarını bizim adımıza yönetmesi veya desteklemesi için hizmet sağlayıcılar veya İş ortakları tutarız. Bu hizmet sağlayıcılar veya iş ortakları, Samsonite global konumlarında bulunabilir ve operasyonel süreçlerin gerçekleştirilmesi, yönetim hizmetleri, müşteri desteği, bizim adımıza satış takibi, sipariş işleme, ürün teslimatı, içerik kişiselleştirme, reklam ve pazarlama faaliyetleri (dijital ve kişiselleştirilmiş reklamcılık dahil), BT hizmetleri, e-posta hizmet sağlayıcıları, veri barındırma, canlı yardım, borç tahsilatı ve Samsonite web sitelerinin yönetimi veya desteklenmesi gibi faaliyet kapsamımızdaki işlerin yerine getirilmesini sağlayabilirler. Hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımızın sözleşmeye bağlı olarak bizden aldıkları kişisel verileri sözleşmeler dahilinde korumaları gerekir ve kişisel verileri Samsonite tarafından belirtilenin dışında herhangi bir amaç için kullanmaları yasaktır.
Sizinle ilgili bilgileri reklam iş ortaklarına da (reklam ağları, reklam sunan şirketler ve onların kullanabileceği diğer hizmet sağlayıcıları dahil) aktarabiliriz, böylece söz konusu reklam teknolojisi sağlayıcılar aygıtlarınızı tanıyabilir ve ilgi alanına dayalı içerik ve reklamları size sunabilirler. Bu bilgiler arasında adınız, posta adresiniz, e-posta adresiniz, aygıt kimliğiniz veya şifrelenmiş formdaki diğer tanımlayıcılar bulunabilir. Sağlayıcılar bilgileri karma veya kimliksizleştirilmiş formda işleyebilir. Daha fazla bilgi için bkz. Çerez Kullanımı.


Kişisel verilerinizi uygun şekilde bildirimde bulunmak ve izin almak kaydıyla aşağıdakilerle de paylaşabiliriz: kredi referans ve sahtecilikle mücadele ajansları, borç tahsilat kurumları (tarafımızdaki ödenmemiş borçlar için), veya bizim aracılığımızla bir sigorta poliçesi satın aldıysanız sigorta sağlayıcılar ile.
Ayrıca sitemizde yaptığınız satın alma işlemlerinde, alışveriş süreçlerini yönetmek ve işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. taraflara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilerinizi paylaşmaktayız.
Kişisel verileri diğer şirketlere sağlamayı tercih ederseniz, bu kişisel veriler söz konusu şirketlerin Samsonite politikalarından ve uygulamalarından farklılık gösterebilecek gizlilik politikalarına uygun olarak işlenir.
Stratejik nedenlerle veya iş nedenleriyle Samsonite’ın şirket satmaya, satın almaya, şirketleri birleştirmeye veya başka bir şekilde yeniden düzenlemeye karar verdiği durumlarda belirli şartlar ortaya çıkabilir. Bu tür işlemlerde kişisel verilerinizi olası veya gerçek alıcılara paylaşabilir veya aktarabiliriz ya da satıcılardan kişisel verilerinizi alabiliriz. Uygulamamız, bu işlem türlerinde kişisel verileriniz için uygun korumayı sağlamaktır.


Kişisel verilerinizi lojistik sağlayıcılar, ürünlerin tedarik, muhafaza, sigorta, teslim ve tamiri dahil sipariş sorgulama veya yerine getirmeye yardım eden iş ortakları ve dış sağlayıcılar ile.
Kişisel verilerinizi, iyi niyet çerçevesinde aşağıda belirtilenler gibi bir yükümlülüğümüz olduğuna inandığımız zamanlarda da paylaşabiliriz: emniyet teşkilatlarının, düzenleyicilerin, mahkemelerin ve diğer resmi mercilerin, ulusal güvenlik veya diğer emniyet teşkilatı gereksinimlerinin karşılanması da dahil olmak üzere tam yetkili bilgi taleplerine yanıt vermek, tüm yasalara, yönetmeliklere, mahkeme celplerine veya emirlerine uymak, güvenlik tehditlerini, sahtecilik veya diğer suç veya kötü amaçlı faaliyetleri soruşturmak ve bunların önlenmesine yardımcı olmak, Samsonite’ın ve bağlı kuruluşlarının haklarını ve mülkiyetlerini uygulamak/korumak, veya Samsonite’ın çalışanlarının ve Samsonite mülkünde bulunan veya Samsonite mülkünü kullanan üçüncü tarafların haklarını veya kişisel güvenliğini geçerli yasalarca izin verildiği ölçüde ve geçerli yasaların gerekliliklerine uygun olarak korumak.


Kişisel verileri üçüncü taraflara satmıyoruz ve satmayacağız. Üçüncü tarafların Hizmetlerimiz aracılığıyla yukarıda açıklanan kişisel verileri toplamasına ve bu Gizlilik Bildirimi'nde açıklandığı şekilde kişisel verileri iş amacıyla üçüncü taraflarla paylaşmasına izin veririz, buna göre, zaman içinde ve kullanıcıların farklı siteler, hizmetler arasında zaman içinde ve başka yerlerde ki çevrimiçi faaliyetlerine dayalı olarak hizmetlerimizde ve başka yerlerde reklam sağlamayla sınırlı olmamak üzere, Üçüncü tarafların bilgi uygulamaları bu Gizlilik Bildirimi kapsamında değildir.


Kişisel Verilerin Yurt Dışına Aktarılması 


Global bir şirket olduğumuz için sağladığınız bilgiler, bu Gizlilik Bildirimi uyarınca ve aşağıdaki Uluslararası Gizlilik Programları temelinde dünya genelindeki Samsonite kuruluşlarına aktarılabilir ve bu kuruluşlar bu bilgilere erişebilir.
Yurt dışına aktarımda önemli unsur yeterli düzeyde koruma sağlanıyor olmasıdır eğer yeterli düzeyde koruma sağlanmıyorsa, Avrupa Komisyonu'na göre yeterli düzeyde koruma sağlayan ülkeler tercih edilir, bununla beraber kullanılan depolama ve transfer teknolojileri sebebi ile veriler yurt dışına aktarım kapsamında değerlendirilmektedir.
Kişisel verilerinizi global yapımız ve ona ait bağlı şirketler ve iştirakler ile paylaşırız. Üçüncü taraflarımızın bazılarının merkezi EEA dışındadır. Kişisel verilerinizin EEA dışında işlenmesinin hukuka uygun olarak gerçekleştirileceğini ve verilerinize GDPR’ye göre yeterli koruma sağlanacağını güvence altına alıyoruz.


Çocukların Veri Gizliliği


Samsonite Hizmetleri kapsamında ebeveynlerinin veya yasal vasilerinin önceden onayı olmadan veya yürürlükteki yasada izinler dışında çocuklardan veri toplamaz (yerel yasalarca belirtildiği şekilde).

 

Kişisel Verilerinizi Kanunlar Gereği Açık Rızanız Olmaksızın İşleyebileceğimiz Durumlar
Kanunun 5. maddesi uyarınca açık rıza, Kanundaki kişisel veri işleme şartlarından biri olmakla birlikte veri işleme faaliyetine hukukilik kazandıran tek unsur değildir. Kanunda veri işleme faaliyeti için açık rıza dışında da şartlar öngörülmüştür. Buna göre, aşağıdaki şartlardan birinin varlığı halinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi,
b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması,
c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması,
ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,
d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması,
e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,
f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.


Nasıl Koruyoruz?


Samsonite tarafından toplanan tüm kişisel verilerin güvenliği için gerekli teknik ve idari bütün tedbirler alınmaktadır. Bu çerçevede KVKK kurulu tarafından yayımlanmış Kişisel Veri Güvenliği Rehberi gerekliliklerine, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği, ISO/IEC 27017 Bulut Hizmetleri Bilgi Güvenliği, ISO/IEC 27701 Gizlilik Bilgileri Yönetimi standartlarına, Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği GDPR uygun şekilde yetkisiz erişime, kötüye kullanıma, ifşaya veya değiştirilmesine karşı fiziksel, teknik, örgütsel ve yönetimsel önlemler alıyoruz.
Ayrıca tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 256 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir


Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.
Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.


Kişisel Verilere İlişkin Haklarınız Nelerdir?


Kişisel verilerinize ilişkin olarak;
• Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,  
• Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
• KVK mevzuatında öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
• Eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesi ile kişisel verilerinizin silinmesi veya yok edilmesini talep ettiğinizde, bu durumun kişisel verilerinizi aktardığımız üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda sonuca itiraz etme ve
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.
Kişisel Verilere İlişkin Haklarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 13. Maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, 10 Mart 2018, 30356 Sayılı yayımlanmış “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” istinaden aşağıda ki yöntemler ve bilgiler ile gerçekleştirebilirsiniz.


Başvuru içeriğinde gerekli bilgiler;


1. Başvuru sahibinin, Ad, Soyad bilgisi.
2. Başvuru sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise TC Kimlik Numarası eğer değil ise Uyruğu ile birlikte Pasaport numarası veya var ise Kimlik numarası.
3. Başvuru sahibinin, Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi.
4. Başvuru sahibinin bildirime esas elektronik posta adresi, telefon veya faks.
5. Başvuru sahibinin, Talep konusu.
6. Başvuru sahibinin talep konusuna istinaden bilgi ve belgeler.

 


Başvuru Yöntemleri;


1. Başvuru sahibi, şahsen Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş adresine «Başvuru Formu» doldurarak kapalı zarf ve zarfın üzerine «Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereği Bilgi Talebi» notu ile ilgili merkez lokasyonumuza elden tutanak ile teslimat yapabilir.
2. Başvuru sahibi, Noter aracılığı ile Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş adresine tebligat çekebilir fakat tebligat zarfı üzerine «Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereği Bilgi Talebi» notu ibaresi eklenmelidir.
3. 5070 Sayılı Elektronik imza kanununda tanımlı olan «Güvenli Elektronik İmza» ile başvuru sahibi şahsen şirketimiz Kayıtlı Elektronik Posta samsonite@hs01.kep.tr adresine konu kısmına «Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereği Bilgi Talebi» notu ile başvuru yapabilir.
Yukarıda belirtilen haklarınız ile ilgili başvuru formumuza buradan ulaşabilirsiniz.


Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Talepleriniz Ne Kadar Sürede Cevaplanır?


Kişisel verilerinize ilişkin hak talepleriniz değerlendirilerek, bize ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde cevaplanır. Başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi halinde gerekçeli ret sebepleri başvuruda belirttiğiniz adrese elektronik posta veya posta yoluyla gönderilir.


 Gizlilik Bildirimimizde Değişiklikler


Gizlilik Bildirimimizi değiştirmemiz durumunda revize edilen bildirimi, güncelleştirilmiş revizyon tarihiyle birlikte burada yayınlarız. Gizlilik Bildirimimizde, gizlilik uygulamalarımızı önemli ölçüde değiştirecek önemli değişiklikler yapmamız durumunda değişiklikler geçerlilik kazanmadan önce sizi e-posta gönderme veya kurumsal web sitemizde ve/veya sosyal medya hesaplarında bir bildirim yayınlama gibi yollarla bilgilendirebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 18/09/2020.